ONLINE
Hogyan zajlik az online gyakorlás?
| ILLESZKEDÉS | KERETEK | VIDEÓHÍVÁS | BIZTONSÁG | MEGJELENÉS |
Általánosságban elmondható, hogy az online segítő munka egyik előnye, hogy elérhetővé teszi az adott szolgáltatást azok számára is, akiknek lakóhelyén kevés vagy egyáltalán nincs lehetőség rá. A fizikai távolságok áthidalhatók, utazás nélkül. Alternatívát nyújtanak azok számára, akik ritkán hagyják el otthonukat. Előnyös lehet továbbá azok számára is, akik a felgyorsult napi ritmusban nagyon elfoglaltak vagy amúgy is komfortosan mozognak az online világban.
Hogyan történik velem az online gyakorlás?
A
kapcsolatfelvétel, az első interjú és első gyakorlat során minden esetben fokozatosan, egyénileg, a lehető legtöbb
tényezőt átbeszéljük, kereteket letisztázzuk. Például mi
történik, ha megszakad a kapcsolat vagy melyik fél kezdeményezi a hívást. Ezek
hozzátartoznak, természetes részei közös együttműködésünknek. Amit a
következőkben írni fogok egy általános ajánlás, amit ahol lehet, személyre
szabunk.
Az első interjú és a gyakorlások videóhívásban, kép és hang közvetítésre alkalmas csatornán keresztül történik. Ehhez mindenképpen szükség van megbízható eszközre (pl.: laptop, tablet) és internetkapcsolatra. Olyan platformokat javaslok, mint a Skype, aminek hagyománya van a szakirodalomban (Inglis & Cathcart, 2018) vagy a Google Meet, mely egyszerűen kezelhető, biztonsági vezérlői beépítettek, a megbeszélés linkjéhez kizárólag meghívottak csatlakozhatnak.
Felhasznált irodalom:
Barak, A., Hen, L., Boniel-Nissim, M., & Shapira, N. A. (2008). A comprehensive review and a meta-analysis of the effectiveness of internet-based psychotherapeutic interventions. Journal of Technology in Human services, 26(2-4), 109-160.
Inglis, B., & Cathcart, K. (2018). Online Counselling Support in Australian and New Zealand Universities. JANZSSA-Journal of the Australian and New Zealand Student Services Association, 26(2), 4735.